Oživte vlastní balkon trochou přírody

Posted in Top odkazy.

Máte pocit, že váš balkon je takový celý nějaký fádní a potřebuje trochu oživit? Dá se to udělat mnoha způsoby. Jedním z nejoblíbenějších řešení je ho vyzdobit pomocí pěkných květin. Mít ovšem truhlíky na parapetu u okna, kde je nikdo neuvidí, není zrovna správný způsob jak zkrášlit balkón. Populárním řešením jsou kovové háky na truhlíky. Truhlíky pomocí nich zavěsíte přes okraj balkonu a můžete se radovat. určitě nemusíte mít strach, že by kovové háky kazily celkový dojem. Jsou minimalistické a truhlíkům dodají spíše krásu navíc. Tak co, necháte váš balkon stroze prázdný, nebo do něj vložíte i trochu toho života a přírody?

 

Kamerové systémy - vyplatí se?

Posted in Dům.

Kamerové systémy - drahá hračka nebo strážce vašeho bezpečí?

Samotné kamerové systémy váš majetek proti plánované krádeži asi neochrání (i když může velmi pomoct ve vyšetřování zločinu). Pokud se bojíte spíše drobných, nahodilých zlodějíčků, pak blikající čidlo kamery dokáže zázraky. Kamerové systémy jsou totiž nejúčinnější jako prevence. Není se čemu divit, vždyť o co těžší pro náhodného zloděje vyhlédnout si v ulici dům, který ho nebude při činu natáčet a o mnoho mnoho mu zvyšovat šanci, že se jeho zločiny provalí. Kamerové systémy jsou ale poměrně drahou investicí. Pokud si je nemůžete dovolit, můžete zkusit alespoň atrapy bezpečnostních kamer. Dávejte si ale pozor na zpracování, plastovou hračku odhalí i méně zkušený zloděj.

Finanční gramotnost: hypotéky

Posted in Finance.

V České republice stále není finanční gramotnost na takové úrovni, aby se nestávalo, že i zodpovědný člověk přijde do maléru a nadělá si dluhy. I když řádně splácí, má v registru ten pomyslný černý puntík. A co když nastane situace, kdy bude potřebovat hypotéku, jelikož se například rozrůstá rodina, ale v bance ho kvůli záznamu v registru při žádosti o hypotéku odmítnou?

Koho banky hýčkají: podnikatelský úvěr

Posted in Finance.

Představte si, že jste subjekt, který žije z toho, že si od něj půjčují lidé peníze s určitým úrokem. Myslíte, že je spasí ti, kteří si půjčí hypotéku 300 tisíc na doplatek jejich bytu? Ne. Jsou to právě podnikatelé, které si banky, ale i nebankovní společnosti hýčkají a opečovávají. Podnikatelský úvěr je samostatná služba, která je specifická a ušitá na míru právě pro podnikatele.

Průmyslové značení v halách

Posted in Služby.

Každá průmyslová hala musí splňovat přísné kritéria od Evropské Unie. Je to logické, protože na pracovišti se může stát úraz každým momentem. Základním krokem je čistá podlaha, na které pracovník pokud možno nemůže uklouznout. Na to se používají speciální čistící mašiny strojovým čištěním podlah. Hala se tak zbaví alespoň z části prachu a mastnoty z olejů atd. Když je podlaha čistá, následuje další bezpečnostní opatření a to je průmyslové značení. Je to v zásadě bezpečnostní značení míst, kde může dojít k různým druhům úrazů. Ale není to pouze o varování. Průmyslové značení má také informační charakter pro pracovníky logistiky, kteří manipulují s materiálem a zbožím, aby věděli, kam s balíkem či krabicí jet, kdy dát přednost atd. Toto značení poté dělá celou logistickou halu přehlednější, bezpečnou a pracovníci se zde cítí lépe, než ve špinavé, chaotické hale bez údržby.

Realizace interiérů podle Arettiho

Posted in Top odkazy.


I velmi neosobní prostor se může díky několika šikovným nápadům proměnit na útulně zabydlený domov. Někdy však není jednoduché přijít na to, co prostoru chybí. Realizace obnoveného interiéru je také poměrně nákladná záležitost. Textilní prvky jako přehozy, polštáře a deky jsou jedním ze základů domácnosti. Nejen že jsou praktické, ale hrají důležitou estetickou úlohu. Pokud máte chuť zkrášlit interiér zajímavými a originálním textilem, vynechejte všem dobře známé prodejny nábytku a udělejte si čas na vyhledání různorodého zboží třeba na internetu. Stoleček na květináč, stolek na telefon nebo třeba drobná skříňka. Tyto kousky nábytku patří mezi malé a dostupné, zároveň však v interiéru hrají důležitou roli. Lustr, jako centrální osvětlení místnosti začíná být přežitkem. Zkuste svůj pokoj zútulnit různorodě rozmístěnými lampičkami, které budou svítit odlišnou intenzitou a uvidíte, že se v pokoji budete cítit uvolněněji. Nepodceňujte koberce.  Ten správný může splnit hned několik úloh najednou – zabydlí interiér, zkrášlí ho, zahřeje vás do nohou a odizoluje podlahu. Velkému nezabydlenému prostoru pomůže vzor. Vzorovaná stěna nebo vzorované závěsy. Tohle vše má v malíku firma Aretti, která zdarma připraví celkový projekt realizace interiérů