Finanční gramotnost: hypotéky

Posted in Finance.

V České republice stále není finanční gramotnost na takové úrovni, aby se nestávalo, že i zodpovědný člověk přijde do maléru a nadělá si dluhy. I když řádně splácí, má v registru ten pomyslný černý puntík. A co když nastane situace, kdy bude potřebovat hypotéku, jelikož se například rozrůstá rodina, ale v bance ho kvůli záznamu v registru při žádosti o hypotéku odmítnou?

Koho banky hýčkají: podnikatelský úvěr

Posted in Finance.

Představte si, že jste subjekt, který žije z toho, že si od něj půjčují lidé peníze s určitým úrokem. Myslíte, že je spasí ti, kteří si půjčí hypotéku 300 tisíc na doplatek jejich bytu? Ne. Jsou to právě podnikatelé, které si banky, ale i nebankovní společnosti hýčkají a opečovávají. Podnikatelský úvěr je samostatná služba, která je specifická a ušitá na míru právě pro podnikatele.

Průmyslové značení v halách

Posted in Služby.

Každá průmyslová hala musí splňovat přísné kritéria od Evropské Unie. Je to logické, protože na pracovišti se může stát úraz každým momentem. Základním krokem je čistá podlaha, na které pracovník pokud možno nemůže uklouznout. Na to se používají speciální čistící mašiny strojovým čištěním podlah. Hala se tak zbaví alespoň z části prachu a mastnoty z olejů atd. Když je podlaha čistá, následuje další bezpečnostní opatření a to je průmyslové značení. Je to v zásadě bezpečnostní značení míst, kde může dojít k různým druhům úrazů. Ale není to pouze o varování. Průmyslové značení má také informační charakter pro pracovníky logistiky, kteří manipulují s materiálem a zbožím, aby věděli, kam s balíkem či krabicí jet, kdy dát přednost atd. Toto značení poté dělá celou logistickou halu přehlednější, bezpečnou a pracovníci se zde cítí lépe, než ve špinavé, chaotické hale bez údržby.

Realizace interiérů podle Arettiho

Posted in Top odkazy.


I velmi neosobní prostor se může díky několika šikovným nápadům proměnit na útulně zabydlený domov. Někdy však není jednoduché přijít na to, co prostoru chybí. Realizace obnoveného interiéru je také poměrně nákladná záležitost. Textilní prvky jako přehozy, polštáře a deky jsou jedním ze základů domácnosti. Nejen že jsou praktické, ale hrají důležitou estetickou úlohu. Pokud máte chuť zkrášlit interiér zajímavými a originálním textilem, vynechejte všem dobře známé prodejny nábytku a udělejte si čas na vyhledání různorodého zboží třeba na internetu. Stoleček na květináč, stolek na telefon nebo třeba drobná skříňka. Tyto kousky nábytku patří mezi malé a dostupné, zároveň však v interiéru hrají důležitou roli. Lustr, jako centrální osvětlení místnosti začíná být přežitkem. Zkuste svůj pokoj zútulnit různorodě rozmístěnými lampičkami, které budou svítit odlišnou intenzitou a uvidíte, že se v pokoji budete cítit uvolněněji. Nepodceňujte koberce.  Ten správný může splnit hned několik úloh najednou – zabydlí interiér, zkrášlí ho, zahřeje vás do nohou a odizoluje podlahu. Velkému nezabydlenému prostoru pomůže vzor. Vzorovaná stěna nebo vzorované závěsy. Tohle vše má v malíku firma Aretti, která zdarma připraví celkový projekt realizace interiérů

vlastnosti polykarbonátových dosiek sa líšia

Posted in Dům.

Polykarbonátových dosiek existuje niekoľko druhov a každý sa hodí na trošku iné využitie. V tomto článku si popíšeme, na čo a pre koho by sa mohli hodiť takzvané polykarbonátové technické dosky. Sú to v podstate konštrukčné plasty, ktoré majú určité vlastnosti, ktoré sa líšia podľa firmy, ktorá ich spracováva.

Všeobecne sa ale dá povedať, že vynikajú vo stálosti aj pri extrémnych teplotách, sú naozaj veľmi odolné proti nárazu a pri práci s nimi sa príliš nezapotíte, pretože sú ľahučké. Napríklad polykarbonátové platne od firmy Lexan majú ešte naviac vlastnosť barvitelnosti a odolnosti proti UV lúčom a nezaskočil by ich ani prípadný požiar. Aký konkrétny typ polykarbonátu si zvolíte, bude záležať na vás, vždy je však dobré túto voľbu skonzultovať s odborníkmi.

Historie a současnost vazníků

Posted in Top odkazy.

Jednotlivé pruty jsou z prken nebo fošen tl. 18 - 40mm. Pásové pruty mají obvykle 2, 3 i více vrstev, mezi nimi jsou pak pruty mezipásové a vzájemné spojení ve styčnících je provedeno pomocí hřebíků. Střešní vazníky jsou do jisté míry z dnešního trhu vytlačovány vazníky styčníkovými. Avšak stále je vhodné použití sbíjených vazníků pro menší rozpětí, a to zhruba do 12m.
V současné době jsou spolu s vázanými krovy nejpoužívanějšími střešními konstrukcemi. Jedná se o fošnové přířezy tl. 40, 50, 60 a 80 / 80 - 240mm, které jsou navzájem spojené zalisováním ocelových styčníkových desek s prolisovanými trny. Tato technologie je velmi variabilní a efektivní. Spoje jsou oproti styčníkům sbíjeným únosnější a méně poddajné. Styčníkové vazníky lze použít téměř na jakýkoli půdorys a pro jakoukoli střechu a na rozpony až do 30m.