Finanční gramotnost: hypotéky

Posted in Finance.

V České republice stále není finanční gramotnost na takové úrovni, aby se nestávalo, že i zodpovědný člověk přijde do maléru a nadělá si dluhy. I když řádně splácí, má v registru ten pomyslný černý puntík. A co když nastane situace, kdy bude potřebovat hypotéku, jelikož se například rozrůstá rodina, ale v bance ho kvůli záznamu v registru při žádosti o hypotéku odmítnou?

Koho banky hýčkají: podnikatelský úvěr

Posted in Finance.

Představte si, že jste subjekt, který žije z toho, že si od něj půjčují lidé peníze s určitým úrokem. Myslíte, že je spasí ti, kteří si půjčí hypotéku 300 tisíc na doplatek jejich bytu? Ne. Jsou to právě podnikatelé, které si banky, ale i nebankovní společnosti hýčkají a opečovávají. Podnikatelský úvěr je samostatná služba, která je specifická a ušitá na míru právě pro podnikatele.

Nemusíte prokazovat příjem, i přesto dostanete hypotéku

Posted in Finance.

hypotéka bez doložení příjmů

Velmi často se stává, že žádost o hypotéku je zamítnuta kvůli nedostatečně vysokému příjmu. Z tohoto podnětu vznikl produkt hypotéka bez doložení příjmů. V rámci hypotéky bez doložení příjmů vám bude poskytnuta hypotéka, aniž byste museli předkládat potvrzení o příjmu. Dokládáte pouze čestné prohlášení. Ale musíte počítat s vyšší úrokovou sazbou. Pojďme se podívat na hypoteční úvěr podrobněji.