Nemusíte prokazovat příjem, i přesto dostanete hypotéku

Posted in Finance.

hypotéka bez doložení příjmů

Velmi často se stává, že žádost o hypotéku je zamítnuta kvůli nedostatečně vysokému příjmu. Z tohoto podnětu vznikl produkt hypotéka bez doložení příjmů. V rámci hypotéky bez doložení příjmů vám bude poskytnuta hypotéka, aniž byste museli předkládat potvrzení o příjmu. Dokládáte pouze čestné prohlášení. Ale musíte počítat s vyšší úrokovou sazbou. Pojďme se podívat na hypoteční úvěr podrobněji.

Hypotéka bez doložení příjmů je klasický hypoteční úvěr. Je tedy zajištěn zástavním právem k nemovitosti a je poskytován na financování bydlení. Rozdíl je v tom, že nepředkládáte své oficiální příjmy. Vaší povinností však je hypotéku řádně splácet.

Pro koho je tento produkt určen?

  • Podnikatelům, kteří jsou bonitní, ale nemají v daňovém přiznání tak vysoké příjmy, jak banka požaduje.
  • Klientům, kteří nemají stálý příjem.
  • Ženám na mateřské dovolené a osobám, které nechtějí bance sdělovat výši svého příjmu.

Hypotéka bez doložení příjmů je charakteristická vyšší úrokovou sazbou. Je to jakýsi úrok finančního domu za to, že poskytuje peníze rizikovější skupině klientů.

Výše tohoto hypotečního úvěru se pohybuje různě, záleží na konkrétní finanční instituci, ale zpravidla je poskytováno do 50 % zástavní hodnoty nemovitosti. Fixace se pohybuje v rozmezí 1 až 10 let.