Nejlepší úložné prostory do ložnice

Posted in Dům.

Bez úložných prostor se váš byt nebo dům zkrátka neobjede. Umíte si představit, jak by to u vás vypadalo, kdybyste neměli žádné skříně, poličky, knihovny a podobně? My si to raději nepředstavujeme a vždy raději nakoupíme nový nábytek. Nemusíte se bát ani vysoké ceny, existuje i úložný nábytek, který si může dovolit úplně každý. Připravili jsme si pro vás několik tipů na úložné prostory pro vaši ložnici. 

 

Kolik stojí hliníková pergola

Posted in Dům.

Je to sen každého muže i ženy, pergola. Oáza klidu na Vaší zahradě, kde se střetává lidská práce a technologie s živlem matky přírody. Kolik tedy „vypláznete“ za tento nedocenitelný prvek, který se jistojistě stane terčem žárlivosti všech Vašich známých a sousedů?

hliníková pergola Placeo od Thermont

Jak ochránit čerpadlo před chodem na sucho?

Posted in Dům.

Pokud vlastníte čerpadlo, zajisté víte, že je důležité starat se o jeho správný chod. To kromě běžné údržby znamená také zamezit jeho chodu na sucho, kdy daným čerpadlem neproudí žádná kapalina a je nasáván pouze vzduch. Takové fungování může kvůli zavzdušnění po určité době čerpadlo nenávratně poškodit. A jak tomu předejít?

Existuje několik možností a je jen na vás, kterou z nich pro ochranu čerpadla zvolíte...

Kamerové systémy - vyplatí se?

Posted in Dům.

Kamerové systémy - drahá hračka nebo strážce vašeho bezpečí?

Samotné kamerové systémy váš majetek proti plánované krádeži asi neochrání (i když může velmi pomoct ve vyšetřování zločinu). Pokud se bojíte spíše drobných, nahodilých zlodějíčků, pak blikající čidlo kamery dokáže zázraky. Kamerové systémy jsou totiž nejúčinnější jako prevence. Není se čemu divit, vždyť o co těžší pro náhodného zloděje vyhlédnout si v ulici dům, který ho nebude při činu natáčet a o mnoho mnoho mu zvyšovat šanci, že se jeho zločiny provalí. Kamerové systémy jsou ale poměrně drahou investicí. Pokud si je nemůžete dovolit, můžete zkusit alespoň atrapy bezpečnostních kamer. Dávejte si ale pozor na zpracování, plastovou hračku odhalí i méně zkušený zloděj.

vlastnosti polykarbonátových dosiek sa líšia

Posted in Dům.

Polykarbonátových dosiek existuje niekoľko druhov a každý sa hodí na trošku iné využitie. V tomto článku si popíšeme, na čo a pre koho by sa mohli hodiť takzvané polykarbonátové technické dosky. Sú to v podstate konštrukčné plasty, ktoré majú určité vlastnosti, ktoré sa líšia podľa firmy, ktorá ich spracováva.

Všeobecne sa ale dá povedať, že vynikajú vo stálosti aj pri extrémnych teplotách, sú naozaj veľmi odolné proti nárazu a pri práci s nimi sa príliš nezapotíte, pretože sú ľahučké. Napríklad polykarbonátové platne od firmy Lexan majú ešte naviac vlastnosť barvitelnosti a odolnosti proti UV lúčom a nezaskočil by ich ani prípadný požiar. Aký konkrétny typ polykarbonátu si zvolíte, bude záležať na vás, vždy je však dobré túto voľbu skonzultovať s odborníkmi.