Jaký typ garážových vrat je vhodný právě pro vás?

Posted in Dům.

 

 

Ať už v osobním domku, nebo firemní budově, garážová vrata jsou nezbytná pro ochranu před krádeží a vlivy prostředí. Jaké typy na trhu existují a které by byly vhodné právě pro vás zjistíte níže.

 

Dělení garážových vrat

Základní dělení je na dveře mechanické a automatické. Podle vašich finančních dispozic a konstrukční struktury garáží mohou být obě varianty vhodné. Pokud ovšem zařizujete garáž, kde bude často projíždět větší množství aut, možná by byla vhodnější automatizovaná varianta. 

 

Sekční, rolovací a rychloběžná vrata

Tyto typy automatických vrat mohou na první pohled působit stejně, ale jak zjistíte, každý tip má své specifické výhody.

Sekční vrata jsou nejběžnější a nejlevnější variantou s možností automatického otevírání. Lze do nich umístit vstupní dveře a také pohon pro rychlejší otevírání. Jsou vhodné pro střední četnost užívání.

Rolovací vrata potřebují méně prostoru v nadpraží než sekční. Jsou dražší a jejich provedení nemá tolik variant jako vrata sekční. Také do nich neumístíte vstupní dveře.

Rychloběžná vrata jsou nezbytná prostory s četným provozem. Jsou ekonomicky nejnáročnější, ale zároveň také velmi bezpečná a pohodlná na používání.

 

Skládací, posuvná a otočná vrata

Tyto typy se nejčastěji používají v mechanických variantách, což nesnižuje jejich kvalitu.  

Skládací vrata mají extrémně široké vratové otvory do šířky. Mají možnost vytvoření vstupních dveří a také variant skládání.

Posuvná vrata jsou ideální do interiéru. Vyžadují málo prostoru a jsou velmi jednoduché na provoz.

Otočná vrata mají velké množství variant materiálů a barev, včetně funkčních prvků. 

 

Garážová vrata nemusí být jen funkční

Pokud vám velmi záleží na celkovém designu budovy, nemusíte se bát, že by garážová vrata mohla narušit estetiku prostoru. Barevné a materiálové varianty, včetně polepů simulující mnoho druhů dřeva zajistí, že vratové systémy budou nejen funkční, ale také esteticky vhodné do exteriéru.