Kolik stojí hliníková pergola

Posted in Dům.

Je to sen každého muže i ženy, pergola. Oáza klidu na Vaší zahradě, kde se střetává lidská práce a technologie s živlem matky přírody. Kolik tedy „vypláznete“ za tento nedocenitelný prvek, který se jistojistě stane terčem žárlivosti všech Vašich známých a sousedů?

hliníková pergola Placeo od Thermont

 

Je zřejmé, že každá pergola je jiná a ke každé se musí přistupovat jiným způsobem, tudíž se i cenový rozsah bude pohybovat v předpokládaně velké šíři. Ale jaké jsou tedy hlavní prvky, které ovlivňují cenu a na čem se dá šetřit a na čem ne?

Materiál výroby

Není pergola jako pergola a mnoho z Vás by jistě rádo namítalo, že není pergola jako dřevěná pergola. Není tomu vždy tak. Jistě, že se kvalita i cena v tomto směru odvíjí od řádného výběru druhu dřeva, ale kromě estetického působení a neskutečné kopy třísek v rukách to nepřidává nic navíc. Ceny dřevěných pergol bývají často i trojnásobně vyšší, než ceny hliníkových. Proč tedy neušetřit chytrým způsobem a nepořídit si konstrukci, která je stabilnější, pevnější, vypadá moderněji a má spoustu vychytávek, jako je třeba sklápěcí střecha?

Velikost konstrukce

Tady je korelace s cenou asi každému jasná. Čím větší, tím dražší. To se odvíjí nejen od materiálu, ale i od propočtů stability, originality řešení, přípravy na míru. Složitost stavby je tedy také důležitým aspektem, který se nesmí přehlížet.

Cena hliníkové pergoly

Tak už to přestaňme okecávat a řekněme, kolik teda ta hliníková pergola stojí. Když ji chcete mít rychle a nemáte v plánu pod ní stát, můžete to dát na práci firmě klidně i pod 20 000. Pokud stojíte o kvalitu, profesionalitu, včetně poradentsví a servisu s řešením pouze pro Vás, tak cena hliníkové pergoly bude vyšší, ale bude za to stát. Například hliníková pergola Placeo od firmy Themont paří ke špičce v České republice. Výrazně Vám ji doporučujeme.