Jak se zbavit mravenců ve skleníku?

Posted in Služby.

Pokud patříte mezi nemalé množství Čechů, kteří rádi zahradničí, tak jistě víte, že krom ošklivého počasí jsou největším nepřítelem pro úrodu hmyzí nepřátele.

Výsledek obrázku pro ants

 

Před mizerným počasím, alespoň z větší části, může ochranu poskytnout skleník, ale před nepříjemnostmi v podobě rozličných škůdců vaše rostliny neochrání ani ten. Ne každý hmyz se ale s chutí pustí do vašich rajčátek, mrkve nebo zelného salátu.
Třeba nalezení takového mravenčího domečku nemusí automaticky znamenat žádnou velkou katastrofu, alespoň ne pro vaši úrodu. Musí se však jednat opravdu o domeček. V případě, že najdete mraveniště větších rozměrů, připravte se na problémy.

Ochraňují mšice a další škodlivý hmyz


Samotní mravenci se do vaší zeleniny určitě nepustí a nechají být bez povšimnutí i další plodiny, které si ve skleníku zvesela pěstujete. Ovšem jejich nepříjemnou vlastností je ochranářství, a to ochranářství rozličných škůdců a cizopasníků. Ti se nechávají rádi hýčkat, díky čemuž se rychleji množí a jsou silnější, což se samozřejmě negativní způsobem nakonec odrazí na kvalitě vaší úrody. Pokud vám tedy na konci vegetačního cyklu vám z ní vůbec něco zbude. Z toho důvodu byste tento problém měli řešit co možná nejdříve.

Co na ně nejlépe zabírá?


Tak jak se zbavit mravenců ve skleníku? Inu, jednoduché to věru není, ale řešení samozřejmě existuje. Rozhodně zapomeňte na to, že byste jim začali likvidovat jejich obydlí. Mnoho byste tím totiž nezískali. Tito malí živočichové jsou velice šikovní, a hlavně pracovití a hned po zničení jejich stávajícího hnízda si začnou stavět nový příbytek, častěji na daleko výhodnějším, a hlavně lépe maskovaném místě. Ideální je použít chemické přípravky.
Můžete využít druhy, které nijak nepoškodí vaši úrodu, ale mravencům dobře neudělá. Tyto přírodní přípravky jsou stoprocentně bezpečně nejen pro rostlinstvo, ale samozřejmě i pro lidi. Nemusíte se tedy bát, že byste do skleníku nemohli půl roku vkročit.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit