Víte, jaké jsou druhy stříkacích kabin?

Posted in Běžné odkazy.

Stříkací kabiny můžete často také najít pod názvem lakovací kabiny. Jak již název napovídá, slouží k lakování objektů. Existují také tři typy stříkacích kabin o kterých si něco málo povíme v našem článku.

 

Otevřené stříkací kabiny

Tyto kabiny se hodí tam, kde je kabina oddělena od zbytku provozu. Vybrat si můžeme mezi stříkací kabinou s vodní filtrací a se suchou filtrací.

Stříkací kabiny s vodní filtrací

Tyto stříkací kabiny se vyznačují tím, že její boční i zadní stěna jsou polévány vodou. To zabraňuje tomu, aby se na nich uchytila barva. Postřik je tedy svázán s vodou a odveden přes filtr do uzavřeného oběhu. Výhodou této stříkací kabiny tedy je, že snadno docílíte čistého pracovního prostředí. Je také možné ji využít pro všechny typy nátěrů, jako jsou vodou ředitelné nátěrové hmoty, těžké primery...

Stříkací kabina se suchou filtrací

Největší výhodou těchto stříkacích kabin je jejich nízká pořizovací cena a rychlá návratnost investice. V tomto typu lakovacích kabin dojde k zachycení přestřiku barvy pomocí proudu vzduchu. Následně je přestřik dopraven do suchých filtrů, kde dojde k odfiltrování pevných látek a vzduch je vyfouknut mimo kabinu. Kabina obsahuje dva stupně filtrace. V prvním stupni je využit papírový nebo ocelový filtr, ve druhém pak filtr s jemnými vlákny.

Uzavřené stříkací kabiny

U těchto kabin je také možné si vybrat mezi variantou s vodním filtrem nebo se suchou filtrací. Hodí se především pro provozy, ve kterých není stříkací kabina oddělena od zbytku provozu.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit